"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Bezpečnost dodávek elektrické energie a investice do infrastruktury
04.07.2005  zpět 

Bezpečnost dodávek elektrické energie a investice do infrastruktury


Vladimír Remek, za skupinu GUE/NGL.

Dámy a pánové, zprávu pana Chichestera považuji v dané chvíli za dobrý kompromis, a proto má i moji podporu. Bezpečnost dodávek má pochopitelně řadu hledisek. Podle mne bychom se ale neměli soustřeďovat jen na zálohování a další technické aspekty. Spolehlivost dodávek elektřiny přece do značné míry může ovlivnit optimalizace toku elektrické energie v kritických, chcete-li zátěžových, momentech. Tato optimalizace s sebou nese snížení nutných rezerv a nákladů, ale hlavně v hrozících krizových momentech právě onu větší bezpečnost.

A tak si myslím, že je čas pro zřízení jakéhosi nezávislého mezinárodního koordinačního centra. Propojujeme soustavy, obchody jsou rychlejší, a tak roste potřeba včas více vědět o tocích elektrické energie. Koordinace už v regionální míře probíhá například mezi Českou republikou a sousedy a podobně je tomu i jinde, tak proč tomu nedat rámec celounijního nezávislého koordinačního centra?

česky anglicky
Čtvrtek 05.12.2019
svátek dnes: Jitka
zítra: Mikuláš
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383338

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 02.12.2019
Nahoru