"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Gymnazisté v Evropském parlamentu
15.12.2009  zpět 

Gymnazisté v Evropském parlamentu

zdroj: iTeplice.cz

Gymnazisté v Evropském parlamentu V pondělí 23. listopadu se skupina 5 studentů z kvarty B a kvinty B teplického gymnázia (Aneta Schwarzová, Saša Zaykov, Ondra Libánský, Honza Matzek a Jakub Rálek) spolu s profesorkou Evou Mojžišovou účastnila zájezdu do Evropského parlamentu ve Štrasburku. Spolu se studenty z jiných škol je za odměnu (teplické za účast v soutěžích o kosmonautice) pozval europoslanec a náš první kosmonaut Vladimír Remek.

První den studenti dojeli pouze do německého Rastattu, kde přenocovali a hned brzo ráno vyrazili do Štrasburku. V Evropském parlamentu se hned v 8:30 účastnili v návštěvnickém centru přednášky o historii, ale i budoucnosti EP, o jeho struktuře a fungování. Už během této přednášky se mezi gymnazisty dostavil pan Remek, s kterým poté měli studenti přibližně hodinu možnost besedovat. Pak se odebrali do hlavního zasedacího sálu, kde sledovali prohlášení Rady a Komise EP, týkající se přípravy summitu o změně klimatu v Kodani. Pro studenty to bylo určitě hodně zajímavé téma. Na závěr návštěvy přišlo nezbytné fotografování s panem Remkem v dvoraně EP, poslední rozhovor s ním a ujištění, že se určitě pokusí do Teplic do školy na besedu příští rok přijet. Odpoledne už studenty čekala jen prohlídka města a navečer cesta domů.

česky anglicky
Čtvrtek 05.12.2019
svátek dnes: Jitka
zítra: Mikuláš
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383338

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 02.12.2019
Nahoru