"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Summit EU-Rusko (rozprava)
08.06.2011  zpět 

Summit EU-Rusko (rozprava)


Vladimír Remek (za skupinu GUE/NGL)

Pane předsedající, pane komisaři, marně hledám odpověď na otázku, proč debatujeme o rezoluci k summitu s Ruskem v předvečer a hlasovat o ní budeme v den jednání summitu v Nižním Novgorodu. Navíc ještě začátkem minulého týdne toto téma nebylo zařazeno na pořad jednání plenárního zasedání. To všechno zavání nekoncepčností a z mého pohledu jde dnes o formálnost. Navíc místo toho, abychom principiálním postupem usilovali o novou smlouvu o vztazích s Ruskem, které označujeme za důležitého partnera, notoricky opakujeme proklamace a požadavky, které očividně nemají naději na řešení.

Měli bychom hlavně stavět na otázkách, které se daří posouvat kupředu. Příkladem je pokrok v dohodách o plánu na zmírnění a nakonec snad i odstranění vzájemného vízového režimu s Ruskem. Místo toho kritizujeme třeba postoje Ruska ke kauze dovozu zeleniny z EU. Jak ale asi vypadá naše vlastní počínání z vnějšku Unie? Při hledání zdroje smrtící bakterie se bez nesporných důkazů vzájemně obviňujeme, omezujeme dovozy a vývozy komodit, vymáháme kompenzace. Jakou asi vzbuzujeme důvěru, a to nejen v Rusku, si každý určitě odpoví sám.

česky anglicky
Středa 19.02.2020
svátek dnes: Patrik
zítra: Oldřich
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
388918

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2020, webmaster.
Datum poslední aktualizace 17.02.2020
Nahoru