"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Do kosmu jsem letěl se Švejkem, vzpomíná Vladimír Remek.
21.03.2012  zpět 

Do kosmu jsem letěl se Švejkem, vzpomíná Vladimír Remek.

Vladimír Remek v rozhovoru pro Denik.cz (zdroj denik.cz) Co mají společného Vladimír Remek, dobrý voják Švejk a plyšový Krteček? Trojice pochází z Čech a byla ve vesmíru. Zatímco od letu českobudějovického rodáka Vladimíra Remka se Švejkem uplynulo v březnu 34 let, Krteček se ocitl ve stavu bez tíže loni.


Přečtěte si celý rozhovor v online Deníku.cz.

Kromě vás byl z České republiky ve vesmíru i Krteček výtvarníka Zdeňka Milera. Americký astronaut Andrew Feustel, který ho vzal loni s sebou, s úsměvem tvrdí, že tak byl druhý Čech ve vesmíru. Má pravdu?

To skutečně asi byl, protože se mnou letěla figurka dobrého vojáka Švejka, a já byl v době letu československý občan. Ale vážně – pochopitelně jsem byl rád, že Krteček opět připoutal pozornost k dění ve vesmíru. Tím spíš, že dobře znám i Krtečkův příběh s raketou, a myslím si, že je pro děti zajímavým českým pohádkovým hrdinou.

Zdroj: denik.cz.česky anglicky
Pátek 15.11.2019
svátek dnes: Leopold
zítra: Otmar
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
381616

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 11.11.2019
Nahoru