"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Politické využívání spravedlnosti v Rusku (rozprava)
21.09.2012  zpět 

Politické využívání spravedlnosti v Rusku (rozprava)


Vladimír Remek (za skupinu GUE/NGL)

Pane předsedo, v žádném případě své vystoupení nezamýšlím jako obhajobu jakýchkoli rozhodnutí ruských ať už státních, nebo soudních orgánů.

Následující chci uvést jen jako příklad pro porovnání a zamyšlení: v České republice, členské zemi Evropské unie, došlo nedávno k reálnému odsouzení do vězení obyčejného občana, řidiče autobusu, v souvislosti s tím, že jako protest přimaloval některým politikům na jejich předvolebních portrétech tykadla. Pozoruhodné je, že občana odsoudila soudkyně, která je manželkou jednoho z takto „zkrášlených“ politiků. Podotýkám, že údajnou materiální škodu 600 EUR autor tykadel uhradil.

Opakuji, stalo se v členské zemi Unie. Podobné příklady by se asi našly po celé Evropě. Takže když chceme posuzovat spravedlnost ve vztahu k politice jinde, měli bychom se nejprve dívat na naše vlastní unijní hřiště.

česky anglicky
Středa 19.02.2020
svátek dnes: Patrik
zítra: Oldřich
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
388919

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2020, webmaster.
Datum poslední aktualizace 17.02.2020
Nahoru