"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Politické využívání spravedlnosti v Rusku (rozprava)
21.09.2012  zpět 

Politické využívání spravedlnosti v Rusku (rozprava)


Vladimír Remek (za skupinu GUE/NGL)

Pane předsedo, v žádném případě své vystoupení nezamýšlím jako obhajobu jakýchkoli rozhodnutí ruských ať už státních, nebo soudních orgánů.

Následující chci uvést jen jako příklad pro porovnání a zamyšlení: v České republice, členské zemi Evropské unie, došlo nedávno k reálnému odsouzení do vězení obyčejného občana, řidiče autobusu, v souvislosti s tím, že jako protest přimaloval některým politikům na jejich předvolebních portrétech tykadla. Pozoruhodné je, že občana odsoudila soudkyně, která je manželkou jednoho z takto „zkrášlených“ politiků. Podotýkám, že údajnou materiální škodu 600 EUR autor tykadel uhradil.

Opakuji, stalo se v členské zemi Unie. Podobné příklady by se asi našly po celé Evropě. Takže když chceme posuzovat spravedlnost ve vztahu k politice jinde, měli bychom se nejprve dívat na naše vlastní unijní hřiště.

česky anglicky
Neděle 15.09.2019
svátek dnes: Jolana
zítra: Ludmila
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
376874

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 09.09.2019
Nahoru