"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Výzkum, technický rozvoj a demonstrace (2007 až 2013, FP7) ***I – Výzkum a odborná příprava v oblasti jaderné energie (2007 – 2011) * (rozprava)
20.06.2006  zpět 

Výzkum, technický rozvoj a demonstrace (2007 až 2013, FP7) ***I – Výzkum a odborná příprava v oblasti jaderné energie (2007 – 2011) * (rozprava)


Vladimír Remek, (GUE/NGL).

Vážení přítomní, chci ocenit práci zpravodaje pana Buzka tím spíš, že stojíme před nelehkým rozhodováním o zprávě, kterou považuji za klíčovou v kontroverzních diskusích o pokračování jaderného výzkumu a výzkumu jaderné syntézy zvlášť.

Stojím jednoznačně na straně rozvoje největšího projektu partnerství na světě v oblasti vědy. Říkám to jako člověk s osobní zkušeností se špičkovou vědou a technikou i jako poslanec, který se osobně seznámil s výbornými výsledky evropského výzkumného střediska jaderné syntézy v Británii. Ano, peníze chybí takřka všude a není jednoduché rozhodnout o tak nákladném výzkumu nebo projektu, jako je ITER. Ale je třeba udělat klíčový krok pro budoucnost, pokud chceme v oboru udržet ojedinělou pozici evropské vědy. Jsem pro zachování finančního rozpočtu výzkumu termojaderné fúze bez započítání nákladů na ITER. Rozhodujeme o energetické nezávislosti Evropy v budoucnu.

A nakonec mi dovolte vyjádřit uspokojení nad tím, že Česká republika má a také v budoucnu chce mít svůj výrazný podíl na výzkumu jaderné fúze i projektu ITER.

česky anglicky
Čtvrtek 05.12.2019
svátek dnes: Jitka
zítra: Mikuláš
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383338

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 02.12.2019
Nahoru