"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Hodnocení Euratomu – 50 let evropské jaderné politiky (rozprava)
27.05.2007  zpět 

Hodnocení Euratomu – 50 let evropské jaderné politiky (rozprava)


Vladimír Remek, za skupinu GUE/NGL.

Paní předsedající, pane komisaři, vážení kolegové, především bych chtěl ocenit práci zpravodaje na dokumentu, který má pro budoucnost Evropské unie možná větší význam, než si v současné chvíli připouštíme.

Energetická situace v Unii je klíčovou otázkou její budoucnosti. V tak citlivém tématu, jakým je využívání jaderné energie, které rozděluje nejen členské státy, náš Parlament, ale i naši politickou skupinu, je o to těžší, ale i důležitější hledat rozumnou cestu a společnou řeč v zájmu všech členských zemí Evropské unie.

Smlouva o Euratomu bezpochyby prokázala potřebnost takového rámce a jakékoli naše další kroky by neměly v žádném případě narušit její stávající strukturu. Nemyslím si, že by Smlouva byla až tak nedemokratická, každá z členských zemí má možnost ovlivnit, co bude s jádrem v energetice dál. A tak bych rád podpořil myšlenku evropského nukleárního fóra jako platformy k věcné výměně názorů, protože bychom si měli v Evropské unii udělat jasno, jak nám může být v řešení složitých otázek energetiky i změn klimatu jaderná energie prospěšná.

česky anglicky
Čtvrtek 05.12.2019
svátek dnes: Jitka
zítra: Mikuláš
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383338

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 02.12.2019
Nahoru