"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Rozprava o budoucnosti Evropy (rozprava)
29.05.2007  zpět 

Rozprava o budoucnosti Evropy (rozprava)


Vladimír Remek, (GUE/NGL)

Vážený pane premiére, vážení přítomní, slyšíme mnoho vznešených i méně vznešených myšlenek na téma budoucnosti Evropy. Obnovení smluvního rámce zejména v zájmu větší akceschopnosti určitě potřebujeme. Měli bychom ale mít jasno i v tom, co nabízíme občanům Unie už dnes.

S ohledem na to musím konstatovat, že řadu lidí například u nás nepálí debata o účelnosti společného ministra zahraničí, více se jich dotýká, že se jako i lidé z dalších tzv. nových členských zemí Unie nepohybují ani po třech letech v schengenském prostoru. Diví se, že v proklamované rovnoprávné Evropě stále v některých zemích nemohou vstoupit na pracovní trhy, když kapitál k nám a zejména od nás proudí zcela volně. Proč mají velké státy výhodnější podmínky pro některá odvětví než státy nové a menší? Proč jako ostatní nejezdíme bez víz do USA? Chceme posilovat evropské kompetence tam, kde to není třeba a tam, kde je to logické z různých zájmů zachováváme rozdíly podle síly hráčů na evropském hřišti. Nedivme se proto, že mnozí Evropané často naše hlubokomyslné diskuze o budoucnosti Evropy moc nechápou.

česky anglicky
Pátek 13.12.2019
svátek dnes: Lucie
zítra: Lýdie
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383906

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 09.12.2019
Nahoru