"Per aspera ad astra" - "Přes překážky ke hvězdám"  
       
Vnější politika Společenství v oblasti letectví – Vztahy EU-Rusko a EU-Čína v oblasti letecké dopravy
17.01.2006  zpět 

Vnější politika Společenství v oblasti letectví – Vztahy EU-Rusko a EU-Čína v oblasti letecké dopravy


Vladimír Remek, za skupinu GUE/NGL.

Vážený pane předsedo, vážení kolegové, pane komisaři. Letectví obecně je pro mne celoživotní téma, chcete-li láska. Létat jsem začal aktivně před čtyřiceti lety. Vždy jsem byl a jsem hrdý na to, že tato oblast lidské aktivity, zejména letecká doprava, může sloužit příkladem efektivní široké mezinárodní spolupráce bez ohledu např. na ideologie, což mimo jiné zabezpečuje, že letecká doprava je vlastně nejbezpečnějším druhem dopravy.

Zejména z těchto důvodů nemám problém vcelku podpořit dnešní zprávy, které směřují k posílení mezinárodní spolupráce a tím ke zkvalitnění a zlepšení efektivity a zvýšení bezpečnosti letectví. Avšak pro doporučení nepřijmout Rusko do WTO a vzhledem k tomu, že nebyly zrušeny poplatky za přelety Sibiře, nemohu jednoznačně podpořit tuto konkrétní zprávu. Aby nedošlo k omylu, nejsem obhájce samotných poplatků jako nesystémového řešení, ale považuji za nepřípustné de facto vyhrožovat suverénnímu státu a prakticky při odstraňování jedné překážky budovat jinou, dle mého soudu mnohem závažnější. Upřednostňuji tvrdé, transparentní, ale přece jen jednání.

česky anglicky
Čtvrtek 05.12.2019
svátek dnes: Jitka
zítra: Mikuláš
Podporujeme, pomáháme, sponzorujeme
Vyhledávání:

Planetka - V.Remek
(2552)
Planetka - V.Remek (2552)
Počet přístupů:
383338

   
EU BelgieČeská republikaDánskoEstonskoFinskoFrancieIrskoItálieKyprLitvaLotyšskoLucemburskoMaďarskoMaltaNěmeckoNizozemskoPolskoPortugalskoRakouskoŘeckoSlovenskoSlovinskoSpojené královstvíŠpanělskoŠvédsko
www.vladimirremek.cz © 2019, webmaster.
Datum poslední aktualizace 02.12.2019
Nahoru